Ponad 2200 wypożyczeń Siemianowickiego Roweru Miejskiego w pierwszym miesiącu

01.08.2018

Mija miesiąc od uruchomienia Siemianowickiego Roweru Miejskiego. W tym czasie mieszkańcy miasta skorzystali z niego już ponad 2200 razy. Oznacza to, że w ciągu miesiąca każdy z 32 rowerów miał średnio niemal 70 wypożyczeń.

Siemianowicki Rower Miejski wystartował 1 lipca. To program pilotażowy, którego celem jest sprawdzenie, w jaki sposób mieszkańcy przyjmą takie rozwiązanie. W mieście uruchomiono 4 samoobsługowe stacje wypożyczeń – Michałkowice, Węzłowiec, Tuwim i Centrum. Dostępne są na nich 32 rowery, w tym 27 standardowych, 2 tandemy, 2 dziecięce i 1 rower familijny typu cargo.

W systemie Siemianowickiego Roweru Miejskiego zarejestrowało się już ponad 1100 użytkowników. Mogą oni korzystać z systemu w swoim mieście i za pomocą tego samego konta ze wszystkich systemów Nextbike w Polsce i za granicą.

Rowery najchętniej wypożyczano w lipcowe niedziele – 8 lipca odnotowano 151 wypożyczeń. Oznacza to, że przez całą dobę średnio co 10 minut ktoś wypożyczał jeden z Siemianowickich Rowerów Miejskich.

Program pilotażowy Siemianowickiego Roweru Miejskiego potrwa do 30 września 2018 r.